Podsumowanie projektu "Magia kolorów w książce i życiu"

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni w 2020 r. została beneficjentem programu MKiDN Partnerstwo dla książki. Projekt pt. „Magia kolorów w książce i życiu” otrzymał dofinansowanie w kwocie 23800,00 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 6000,00 zł w formie dotacji celowej z Gminy Alwernia. W ramach tych środków MGBP w Alwerni wraz z filiami zorganizowała szereg literackich i kulturalnych wydarzeń, adresowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych w tym 60 plus.

Czytaj więcej...

Wystawa prac z konkursu "Kartka do nieba w stulecie urodzin Jana Pawła II"


MGBP w Alwerni zaprasza na wystawę prac nagrodzonych w konkursie plastycznym „Kartka do nieba
w stulecie urodzin Jana Pawła II”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Kartka do nieba w stulecie urodzin Jana Pawła II"

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny „Kartka do nieba w stulecie urodzin Jana Pawła II” został rozstrzygnięty. Zrealizowano go w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia. Honorowy patronat nad konkursem objęła Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila.

Czytaj więcej...

W kuchni Pana Kleksa, czyli jak smakuje kolor różowy.


Dnia 28 października 2020 r. odbyły się online warsztaty czytelniczo-kulinarne dla dzieci pt.: „W kuchni Pana Kleksa, czyli jak smakuje kolor różowy”. Warsztaty prowadziła mieszkanka naszej gminy, polonistka i bibliotekarka Katarzyna Kloska.

Czytaj więcej...