W kuchni Pana Kleksa, czyli jak smakuje kolor różowy.


Dnia 28 października 2020 r. odbyły się online warsztaty czytelniczo-kulinarne dla dzieci pt.: „W kuchni Pana Kleksa, czyli jak smakuje kolor różowy”. Warsztaty prowadziła mieszkanka naszej gminy, polonistka i bibliotekarka Katarzyna Kloska.

Warsztaty związane z niezwykłą Akademią Pana Kleksa rozpoczęły się od czytania fragmentów książki o niezwykłym czarodzieju, który posiadł tajemnicę smaków różnych kolorów. Wykorzystując wcześniej przygotowane szablony p. Katarzyna Kloska wyjaśniła, że bardzo często przy gotowaniu potraw potrzebujemy przepisu, czyli zbioru informacji o kolejności poszczególnych czynności i etapach postępowania. Jako, że przepis dotyczy nie tylko gotowania na zakończenie podała swój własny przepis na pracę plastyczną i wskazała jakie "składniki" są potrzebne do wykonania kleksowej pracy.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Magia kolorów w książce i życiu". Dofinansowano je ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.