Mała Książka - Wielki Człowiek

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni wraz z filiami serdecznie zaprasza dzieci i rodziców po odbiór wyprawek czytelniczych w ramach akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek". Od stycznia br. program skierowany jest do wszystkich trzylatków urodzonych w 2016 roku, zarówno tych zapisanych, jak i zupełnie nowych czytelników.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania, odwiedzania biblioteki oraz poznawania nowych słów i rozwijania swojej wyobraźni.