Znane bajki w nowej odsłonie


W październiku br. odbyły się w Bibliotekach: w Okleśnej, Kwaczale i Porębie Żegoty zajęcia z przedszkolakami, w formie teatrzyku kamishibai.

Jest to technika czytania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, gdzie przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki czy opowiadania. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje. W formie teatru obrazkowego w Okleśnej i Porębie Żegoty dzieciom zaproponowano bajkę o „Trzech świnkach”, a w Kwaczale legendę o Smoku Wawelskim, w której dzielny szewczyk pokonał okrutnego smoka zamieszkującego grotę pod Wawelem. Na zakończenie dzieci wykonały również smoka zionącego ogniem. Taka forma zajęć spotkała się z aprobatą i aplauzem uczestników zajęć, których zachwyciły duże i kolorowe ilustracje.

Przedstawienia dla dzieci odbyły się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia” .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA