Turniej wiedzy w aplikacji Kahoot!


Dnia 21.11.2019 r. w Alwerni odbył się II Międzyszkolny Turniej Wiedzy pt. „O książkach i bibliotekach”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Alwernia.

Organizatorami byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni, Szkoła Podstawowa im. Józefa Patelskiego w Kwaczale i Biuro Promocji, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miejskiego w Alwerni. Patronat nad turniejem objęła Pani Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja - Szpila.

Głównym celem turnieju była popularyzacja wiedzy o historii piśmiennictwa, książki i bibliotekarstwa. Turniej wiedzy miał formę interaktywnego quizu przeprowadzonego za pomocą aplikacji Kahoot, z użyciem telefonów komórkowych. Przygotowano 82 pytania. Liczyła się prawidłowa odpowiedź oraz czas jej udzielania. W rywalizacji uczestniczyły dwuosobowe zespoły, a dopingowały ich delegacje z poszczególnych szkół.

Temat tegorocznego turnieju, który odbywał się pod hasłem „O książkach i bibliotekach” nie był przypadkowy. W 2019 r. przypada bowiem 150-lecie ufundowania przez działacza społecznego kpt. Józefa Patelskiego Biblioteki Publicznej w Kwaczale. W tym roku również Oldze Tokarczuk przyznano Literacką Nagrodę Nobla -najważniejsze wyróżnienie dla pisarza.

O oprawę artystyczną zadbała Szkoła Podstawowa w Kwaczale, która przygotowała inscenizacje oddającą klimat czasów, w których przyszło żyć kapitanowi Józefowi Patelskiemu.Turniej okazał się doskonała zabawą. Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości z zakresu historii książki, piśmiennictwa i bibliotekarstwa.

W II Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy „O książkach i bibliotekach zwyciężyli:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Okleśnej
Weronika Pieniążek
Jakub Rewaj

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Regulicach
Aleksandra Chmura
Olga Odrowąż

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Brodłach
Jagoda Raźny
Marzena Szpiech

Gratulujemy laureatom!!!

Turniej zorganizowano w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia” .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia

FOTORELACJA