Poetyckie spotkanie z Panem Poetą


Dnia 11 sierpnia 2020 r. odbyło się trzecie spotkanie dla dzieci on-line z Panem Poetą. Tym razem uczestniczyły w nim przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” w Alwerni.

Autor bajek edukacyjnych o dziecięcych smutkach i wyzwaniach, uczył dzieci samoakceptacji i tolerancji. Wartko wprowadził ich w bajkowy świat ptasich bohaterów swoich opowieści. Było o łakomej kurze, próżnej kacze i sowie lubiącej porządek. Następnie zwrócił dzieciom uwagę na proces tworzenia książki, na ilustracje, rolę redakcji, wydawnictwa i drukarni. Wspomniał również o Zalewie Skowronek oraz nawiązał w swojej opowieści do genezy miasta Alwernia. W części praktycznej uczył robienia ptaków metodą origami i kleksografii.

Wesołe i łatwo zapadające w pamięć wierszyki Pana Poety z ilustracjami Joanny Młynarczyk można wypożyczyć w naszej bibliotece. Fanów autora zapraszamy na jego stronę https://panpoeta.pl/

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA