Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk


W poniedziałek 9 października br. przedszkolaki i uczniowie klas I-III SP w Porębie Żegoty uczestniczyli online w spotkaniu z pisarką, tłumaczką literatury szwedzkiej i dziennikarką Barbarą Gawryluk.

Autorka licznych książek dla dzieci opowiadała o swojej wielkiej miłości do psów, które stały się bohaterami jej książek. Ceniona pisarka zdradziła, że inspiracje czerpie ze swojej pracy dziennikarskiej, a wszystkie historie opisywane w książkach zdarzyły się naprawdę. Dzieciom kochającym zwierzęta podarowała niezwykłą serię o psach ratujących ludzi, pracujących w GOPR, w Policji i na lotniskach, opiekujących się starszymi ludźmi i będących przewodnikami osób niewidomych. Przybliżyła słuchaczom fascynujące i pełne humoru perypetie wybranych bohaterów literackich, którzy podbili serca małych czytelników. Jedna z jej książek „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY i wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC z kolei za powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” pisarka zdobyła literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.


Barbara Gawryluk mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa w Radiu Kraków. Jest także autorką cyklicznej audycji „Książka na szóstkę".

Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Magia Kolorów w książce i życiu". Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA