Spotkanie z Edytą Zarębską


Dnia 9 maja 2019 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Alwerni uczestniczyły w spotkaniu autorskim z ilustratorką i pisarką Edytą Zarębską. Autorce towarzyszył jej mąż, muzyk i animator – Robert Zarębski.

Podczas spotkania Pani Edyta wystąpiła w  baśniowej sukience i rysowała piękne ilustracje. Opowiadała o swoich przygodach z dzieciństwa, które stały się dla niej inspiracją do pisania wierszy i książek. Następnie pan Robert w zabawny sposób przeczytał dzieciom fragment książki pt. „Opowieści babci Gruni”, czym niezwykle rozbawił uczestników. Dzieci nauczyły się piosenki pt. „Mądra rzeka”, którą zaśpiewały razem z panem Robertem grającym na akordeonie. Było głośno i wesoło. Na koniec uczniowie mieli możliwość zakupu książek autorki i otrzymania od niej autografu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA