Opowieści babci Gruni


Bajkopisarka i ilustratorka książek dla dzieci Edyta Zarębska spotkała się 9 maja br. z uczniami kl. 1-3 Szkoły Podstawowej w Kwaczale.

Myślą przewodnią spotkania były marzenia. Autorka opowiadała o swoich przygodach z dzieciństwa oraz pokazywała w jaki sposób rodzą się ilustracje do książek. Do wspólnej zabawy włączył się jej mąż Robert, który nie tylko przeczytał fragment bajki pt. „Opowieści babci Gruni”, ale również zaśpiewał przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego piosenkę "Mądra rzeka".

Edyta Zarębska urodziła się w 1977 roku w Hrubieszowie, Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”, W 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisarka pracuje jako grafik komputerowy, maluje też obrazy olejne i pastele.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA