Spotkanie z Ewą Stadtmüller i Łukaszem Zabdyrem


Popularna pisarka dla dzieci Ewa Stadtmüller oraz ilustrator Łukasz Zabdyr przeprowadzili 23 maja 2019 r. zajęcia dla dzieci z Grojca i Regulic.

W Grojcu, w dyskusji o wartości czytania książek w dobie internetu uczestniczyli uczniowie kl.V i VI SP, którzy wypowiadali się na temat wpływu internetu i książki na ogólny rozwój intelektualny oraz życie społeczne człowieka. Uczniowie podali sporo przykładów zalet zarówno czytania książek jak i korzystania z szerokich zasobów internetu. Okazało się, że internet jest ważny, bo umożliwia komunikowanie się na odległość, oglądanie filmów, szybkie zdobywanie informacji, oraz daje nieograniczony dostęp do wiedzy. Natomiast pod kątem indywidualnego rozwoju człowieka książka uzyskuje przewagę dzięki rozwijaniu wyobraźni i empatii, wspomaganiu koncentracji oraz wzbogacaniu słownictwa. Wszystkim wypowiedziom i rozważaniom towarzyszyły ilustracje grafika Łukasza Zabdyra.

W tym samym dniu Ewa Stadtmüller i Łukasz Zabdyr odwiedzili bibliotekę w Regulicach, gdzie przeprowadzili zajęcia z uczniami kl. I i II SP. Pisarka opowiadała o swoim debiucie literackim oraz czytała fragmenty swoich książek, do których w błyskawiczny sposób Łukasz Zabdyr wykonywał ilustracje. Uczniom udzielił prawdziwej lekcji rysunku tworząc z literek bajkowych bohaterów. Dzieci były pod wrażeniem jak szybko może powstać ilustracja do książki. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek z dedykacją i ilustracją wyłaniającą się spod sprawnej ręki grafika.


Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.


Fotorelacja z zajęć w Grojcu i Regulicach