Warsztaty dla dzieci z aktorem Jarosławem Rosińskim


Dnia 22 maja br. odbyły się warsztaty z lalkarzem aktorem Teatru „JAR” działającym w Nowym Targu Jarosławem Rosińskim.

Aktor w swoim repertuarze posiada: klasyczne spektakle lalkowe dla dzieci, spektakle dla dorosłych (żywa scena), a także warsztaty teatralne. I to właśnie w warsztatach wzięli udział uczniowie SP z Porębu Żegoty i przedszkolaki z Alwerni. Zajęcia odbyły się w ramach bloku tematycznego „Książka na deskach teatru”.

Jarosław Rosiński wykorzystując swoje umiejętności aktorskie uczył dzieci jak kształtować wyobraźnię i kreatywne myślenie. Pokazywał uczniom etiudy czyli krótkie scenki teatralne. Do wspólnej zabawy zaangażował dzieci oraz ich opiekunów. Zadaniem ich było wykazanie się wyobraźnią w obrazowym pokazaniu treści wiersza Juliana Tuwima „Gabryś”. Śmiechu przy tym było co niemiara. Aktor tłumaczył dzieciom, że podstawą kreatywnego myślenia jest czytanie książek. Na zakończenie uczestnicy warsztatów jeszcze raz musieli uruchomić swoją fantazję podczas wykonywania własnej kukiełki i to z jednego kawałka gazety.


Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA z ALWERNI i PORĘBY ŻEGOTY