Teatr Uszyty w Alwerni


Realizację projektu "Magia kolorów w książce i życiu" rozpoczęliśmy niezwykłym spektaklem teatralnym pt.: „Zupka z blaszanego kubka” w wykonaniu Teatru Uszytego, którego twórcami są Katarzyna i Andrzej Kopczykowie, na co dzień pracujący w Teatrze Groteska w Krakowie.

Aktorzy przedstawili historię dwójki piratów, którym zatonął okręt. Trafili oni na bezludną wyspę, gdzie przeżyli mnóstwo przygód i zabawnych perypetii. Aby umilić sobie czas za pomocą znalezionych przedmiotów tworzą teatrzyk, przedstawiający morską wersję Czerwonego Kapturka. Nadzieją na wydostanie się z wyspy jest list, który znajdują w butelce.

Spektakl w wykonaniu zawodowych aktorów był interaktywny, przeplatany piosenkami, a dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Organizatorami teatrzyku dla dzieci byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni i Stowarzyszenie Młoda Alwernia, a dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

Teatr Uszyty – powstał z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej. Założyli go zawodowi aktorzy Katarzyna i Andrzej Kopczykowie. Swą działalność rozpoczęli przedstawieniem ”Kto tam?”, którego premiera miała miejsce w 2014 roku w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

FOTORELACJA