Korale z wełny? czemu nie?


Kolorowe i finezyjne, a dodatkowo własnoręcznie wykonane korale z wełny czesankowej, były tematem warsztatów dla dorosłych, które odbyły się 20 i 27 lipca 2020 r. w Regulicach.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Drabiec pasjonatka rękodzieła, mieszkanka Gminy Alwernia, a organizatorem warsztatów była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni. Uczestnicy próbowali swoich sił, wykonując samodzielnie niepowtarzalne ozdoby dla siebie lub na prezenty w stylu „eco”. Nie brakowało humoru, kreatywnego myślenia i pasji tworzenia. Uczestnicy zajęć przyznawali, że podoba im się sztuka robienia korali, tym bardziej, że niektórzy z wełną czesankową mieli do czynienia po raz pierwszy.

Na specjalnie przygotowanych gąbkach, za pomocą igły do filcowania oraz kolorowej wełny czesankowej powstawały większe lub mniejsze elementy biżuterii. Wykonane ozdoby pozostały własnością uczestników. Efekt zajęć przeszedł najśmielsze oczekiwania.


Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA