Pan Poeta i ... kura co tyła na diecie


W dniu 22 lipca 2020 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego „Fantazja” w Kwaczale wzięły udział w spotkaniu autorskim on-line z autorem książek dla najmłodszych, bajkopisarzem Panem Poetą. 

Bohaterami jego utworów są ptaki, które ukazują ludzkie przywary. W ten sposób pisarz próbuje przekazać dzieciom pewne życiowe prawdy. Uczy jak budować poczucie własnej wartości oraz skłania do głębszej refleksji nad tym co tak naprawdę w życiu jest ważne.

W czasie spotkania przedszkolaki miały możliwość poznać dwóch głównych bohaterów jego książek, a mianowicie: kurę oraz sowę, które wspólnie z Panem Poetą opowiadały o ciekawostkach z Kwaczały. Były więc wspomnienia związane z Biblioteką w Kwaczale, która obchodziła w 2019 r. jubileusz 150-lecia istnienia oraz zachwyt arkozą kwaczalską. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały ptaszka techniką origami. Bawiły się również w robienie kleksów oraz zastanawiały się do czego są one podobne.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA