II odsłona Pana Poety


Dnia 29 lipca 2020 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego „Dziecięca Akademia" w Regulicach spotkały się on-line z autorem książek dla najmłodszych, bajkopisarzem Panem Poetą.

Autor występuje ze swoimi ptako-pacynkami, które śpiewają, bawią i opowiadają bajki. Ich opowieści stały się punktem wyjścia do poznania zwyczajów oraz wyglądu kur, pawi, kaczek, wróbli i kruków. Pan Poeta pisze humorystyczne książki z morałem, które uczą akceptować siebie i innych. Na spotkaniu z dziećmi w przystępny sposób opowiadał o swoich pomysłach i procesie powstawania bajek. Sprytnie wprowadził uczestników w świat stworzonych przez siebie postaci i wplatał do zabawy treści edukacyjne. Pacynki mu dzielnie sekundowały wspominając o źródełku w Regulicach, z którego bije zimna woda, o kolei drezynowej napędzanej pedałami, lokalnej winnicy czy zamkniętym kamieniołomie melafirów. W części praktycznej Pan Poeta uczył robienia ptaków metodą origami, pisania piórem i robienia kleksów z zapomnianego już atramentu.

Pan Poeta jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i autorem bloga www.panpoeta.pl

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA