Z kijkami i śpiewem wyruszyli po zdrowie!


Wykorzystując słoneczną pogodę, w środę 29 lipca 2020 r. zorganizowano nordic walking śladem Jana Pawła II w Gminie Alwernia.

Dwie grupy seniorów wyruszyły z Kwaczały i Regulic, z miejsc oznaczonych na Szlaku Papieskim, upamiętniającymi pobyt Karola Wojtyły w Gminie Alwernia. Punktem docelowym było Stare Dworzysko w Kwaczale, gdzie można było odpocząć na łonie natury po solidnym wysiłku fizycznym. Grupy pojawiły się prawie równocześnie, a echo „Barki” ulubionej pieśni papieża rozbrzmiało wśród pól i lasów. Na polanie rozpalono ognisko, upieczono kiełbaski, degustowano papieskie kremówki i powspominano wyjątkowy Pontyfikat Papieża Polaka.

Marsz z kijkami szlakiem Jana Pawła II w Gminie Alwernia odbył się z okazji 100. rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie, wspólną zabawę i miło spędzony czas.

Organizatorem marszu z kijkami była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA