Spektakl teatralny "Kto tam?"


Dnia 4.07. 2020 r. na placu przed Domem Wiejskim w Porębie Żegoty odbyło się przedstawienie Teatru Uszytego pt.: Kto tam?

Była to urzekająca opowieść o samotnym zajączku, który pragnął poznać inne zwierzątka by się z nimi zaprzyjaźnić. Wprowadził on również dzieci w świat teatru lalek, gdzie kolejni bohaterowie mieli swoje tajemnice i sekrety.

Po spektaklu uczestnicy mogli poznać Teatr Uszyty od podszewki, zobaczyć jak zbudowana jest dekoracja i brać udział w niezwykłym wywiadzie ze zwierzętami. Spektakl bowiem przeszedł w fazę warsztatową podczas której widzowie poznawali prawdziwe zwyczaje zwierząt. Spektakl w wykonaniu zawodowych aktorów poruszył wyobraźnią dzieci, które chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Organizatorami teatrzyku dla dzieci byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni i Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty, a dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

Teatr Uszyty założyli zawodowi aktorzy Katarzyna i Andrzej Kopczykowie. Swą działalność rozpoczęli przedstawieniem ”Kto tam?”, którego premiera miała miejsce w 2014 roku w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

FOTORELACJA