Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak


W czwartek 6 sierpnia 2020 r. w sali OSP w Regulicach Biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak.


Pisarka pochodzi z Krakowa, zadebiutowała w 2007 r. książką pt. „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, która jest pokłosiem poszukiwań informacji o swoim pradziadku Teodorze. Popularność zdobyła dzięki cyklowi powieściowemu o losach kobiet pochodzących z rodu krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata pt. „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.

W trakcie spotkania autorka opowiadała o życiu osobistym, pasjach, o podróżach z których czerpie pomysły na fabuły swoich nowych książek. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych zaowocował powieścią „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”. Z kolei wyjazd do Francji przyniósł książkę „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”. Książki Lucyny Olejniczak posiadają precyzyjnie zarysowane tło obyczajowe wzbudzają emocje i cieszą się dużą popularnością wśród czytelników, nadają się na każdą porę roku nie tylko na jesienne wieczory. Wieczór z pisarką osłodziły czekoladowe muffinki, które uczestnicy otrzymali w prezencie.


Organizatorem spotkania była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni. Odbyło się ono w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA