W świecie Orientu


W środę, 16 września br. w Kwaczale odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko, która napisała bestsellerową sagę arabską opisującą specyfikę Bliskiego Wschodu. W spotkaniu uczestniczył również mąż pisarki, arabista i dyplomata Igor Kaczmarczyk, który wcielił się w rolę moderatora.

W czasie spotkania autorka opowiedziała o swojej fascynacji kulturą Bliskiego Wschodu. Zdradziła co skłoniło ją do wyjazdu za granicę i jak wyglądało jej życie w Libii, Arabii Saudyjskiej oraz w stolicy Indonezji Dżakarcie. Poruszyła również temat pozycji kobiet w krajach muzułmańskich. Zgromadzona publiczność mogła dowiedzieć się także jak powstawały kolejne części popularnej „arabskiej sagi”. Wiele historii opisanych w książkach było inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z życia osób znanych pisarce. Autorka promowała również swoją najnowszą powieść pt.”Arabski książę”, będącą kontynuacją słynnej sagi. Wspomniała również o kolejnych częściach mających wkrótce się ukazać: „Arabska wendeta” i „Arabska Żydówka”.


Tanya Valko jest również tłumaczem książek i dokumentów. Oprócz historii związanych z islamem, bliskie jej sercu są tematy związane ze zdrowym odżywianiem. To zainteresowanie zaowocowało książkami: „Dość odchudzania – czas na dietę”, „Nowoczesna książka kucharska” oraz „Odchudzająca książka kucharska”.

Organizatorem spotkania była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu”. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA