Spotkanie z Teatrem Tak


Dnia 28 września 2020 r. uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej i przedszkolaki z Grojca obejrzały on-line spektakl teatralny o tematyce ekologicznej pt.: ”Śmieciaki ratują świat” w wykonaniu Teatru Tak.

Akcja przedstawienia dzieje się w rzeczywistości postapokaliptycznej, kiedy na świecie żyją tylko Śmieciaki. Wykorzystują one rzeczy zbędne i niepotrzebne w celu zrobienia instrumentów muzycznych. I tak z pokrywek do garnków powstają talerze, ze sprzączek od pasków dzwoneczki, a z rolek po papierze toaletowym grzechotki. Ważnym elementem spektaklu była muzyka i taniec występujących aktorów, którzy zaprosili dzieci do grania w recyklingowej orkiestrze. Do zabawy wplatano również słowa i hasła ekologiczne w języku angielskim. Jako że był to spektakl ekologiczny aktorzy starali się uświadomić dzieciom konieczność segregacji i recyklingu śmieci w celu ponownego ich wykorzystania i promować prawidłowe zachowania np. oszczędzanie wody, prądu czy szanowanie roślin i zwierząt.

Teatr Tak działa od 2011 roku, a jego specjalnością są spektakle z elementami języka angielskiego skierowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (0-III).

Więcej na temat Teatru Tak na stronie www.teatrtak.pl


Organizatorem teatrzyku była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni.

Spotkanie z Teatrem Tak odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu”. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA