Spotkanie autorskie z historią w tle


Dnia 5 września 2020 r. Biblioteka w Porębie Żegoty gościła polską pisarkę Edytę Świętek, autorkę bestsellerowych sag rodzinnych: "Spacer Aleją Róż", „Nowe czasy”, „Grzechy młodości”.

Pisarka urodziła się w Krakowie, część życia spędziła w Nowej Hucie i to w historię tej dzielnicy wplotła losy bohaterów z 5-tomowego cyklu „Spacer Aleją Róż”, której akcja toczy się po II wojnie światowej. Jej kontynuacją jest saga „Nowe czasy”, rozgrywająca się już w latach 90. XX wieku.

Pani Edyta Świętek pisze powieści społeczno-obyczajowe, często z wątkiem kryminalnym, osadzone w realiach historycznych. Aby były bardziej wiarygodne gromadzi informacje z podręczników, starych gazet, map oraz kronik filmowych. W poszukiwaniu ciekawostek nawiązuje współpracę z Bibliotekami. Tematy czerpie z życia, opierając się na własnych obserwacjach. Pisząc o codziennych radościach i smutkach przeciętnej polskiej rodziny potrafi wzruszyć czytelnika do łez. Każda jej powieść to bestseller, pełen dobrego humoru i historii chwytających za serce. Autorka prowadzi również blog dla swoich fanów i miłośników książek.

Spotkanie perfekcyjnie prowadził pisarz, autor książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży oraz kryminałów i przewodników dla dorosłych, animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista Dariusz Rekosz.

Organizatorem spotkania była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni oraz Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty. Odbyło się ono w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

FOTORELACJA